Ginekolog Kudowa Zdrój

Lombard Białystok kup sprzedj pożycz bez wychodzenia z domu online

Ginekolog Kudowa Zdrój

Na czym polega zespół policystycznych jajników?

Na czym polega zespół policystycznych jajników? Zespół policystycznych jajników, czyli PCOS, to całkiem często diagnozowana u osób choroba, której głównymi symptomami potrafią być przypadkowa miesiączka, przyspieszone tycie plus toż pomimo utrzymywania się diety, czy nagle pojawiający się na osoby czyli na plecach trądzik. W sukcesu zaobserwowania u siebie odpowiednich objawów, koniecznie powinien się udać na konsultację do lekarza ginekologa lub do endokrynologa, ponieważ nieleczony zespół policystycznych jajników z momentem może bronić się bezpośrednią przyczyną niepłodności.

Ginekolog Jelenia Góra

Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania PCOS?

depilacja woskiem 750

Istnieje jedynie sama przyczyna powstawania zespołu policystycznych jajników. Są nią zaburzenia hormonalne, jakie są zgubny nacisk na system funkcjonowania jajników. Zaburzona równowaga hormonalna, która wysyła do PCOS, polega na tym, że u kobiet jest zbyt duży poziom hormonu LH a w finale są zachwiane proporcje pomiędzy tworzonymi przez przysadkę mózgową hormonami LH a FSH. Powstanie takich problemów hormonalnych zmierza do ostatniego, że u kobiety w jajnikach rozpoczyna się zwiększać liczba niedojrzałych pęcherzyków Graafa, lecz nie dociera do owulacji. W wyniku nie dochodzi oraz do wzrostu ilości progesteronu we naturze dodatkowo nie powstaje ciałko żółte. Niedobory progesteronu są główną przyczyną nieregularnych miesiączek, a zbyt znaczna zawartość pęcherzyków skutkuje nadprodukcją androgenów a w konsekwencji nadmiernym owłosieniem. Nazwa zespołu policystycznych jajników zachowała się stąd, że stające pęcherzyki Graafa żyją i już obumierają, nie wytwarzając przy tym jajeczek. W wyniku zamieniają się w cysty, zatem w torbielki. Dlatego i wzięła się inna firma PCOS, czyli wielotorbielowatość. Ginekolog Jelenia Góra

 

Zobacz również Puderniczki

Objawy zespołu policystycznych jajników

U osób, u których wystąpił zespół policystycznych jajników, częste są inne typy objawów, niekoniecznie jednak każde muszą występować jednocześnie. Czasami bywa a tak, że staje tylko połowa z nich. Szczególną uwagę powinno się dać na:

Wydłużony okres bycia zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Jeszcze może dochodzić zarówno do zjednoczonymi z tym normalniejszych zmian nastroju, wzdęć, bólów w miednicy oraz bólów pleców.
Nieregularne cykle miesiączkowe lub ich kompletny brak – w poszczególnych przypadkach miesiączka może rosnąć nawet tylko co 3-4 miesiące. Często i godzi się z zdrowszym krwawieniem.
Niepłodność, czyli długotrwałe problemy z popadnięciem w ciążę. Spowodowane głównie brakiem lub rzadkimi owulacjami.
Nadmierna chęć do tycia.
Problemy ze skórą, jakie są związane z nadprodukcją androgenów. W wyniku dociera do tworzenia trądziku, łojotoku, łysienia lub zwiększenia owłosienia.
Rogowacenie ciemne, czyli pojawienie się ciemnych plam na skórze. Ginekolog Jelenia Góra

Co warto wiedzieć, wystąpienie zespołu policystycznych jajników sprawia także, że kobiety stoją się bardziej narażone na polepszenie się u nich raka endometrium.

Na czym polega leczenie PCOS?

Leczenie zespołu policystycznych jajników zazwyczaj stanowi szczególnie mądre i długie. Kiedyś leczenie polegało na uniknięciu części jajnika lub jajników, w końca ograniczenia nadprodukcji androgenów i mechanicznego ułatwienia przylegania do owulacji. Teraz jednak już takich form się nie stosuje.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, lekarz ginekolog z swego gabinetu ginekologicznego w Białymstoku: Obecnie leczenie PCOS polega na zwalczaniu objawów choroby. Na początku niezbędne jest zmniejszenie produkcji androgenów. Na pewno pacjentka powinna zrzucić ewentualną nadwagę, ponieważ tkanka tłuszczowa i zwiększa produkcję androgenów. Nie powinno się także palić papierosów, ponieważ nikotyna także ożywia system do ich realizacji. Zazwyczaj, żeby prowadzona terapia na chyba była korzystna niezbędne istnieje zawsze także zastosowanie terapii hormonalnej. Podawane pacjentce preparaty zawierają na punkcie przywrócenie regularności cyklu miesiączkowego. W niniejszym planie zapisuje się tabletki antykoncepcyjne, których wykorzystywanie skutkuje usypianiem na wszelki czas jajników w układzie dodatkowo w wyniku obniżenie stężenia androgenów i stylu hormonów LH. Ginekolog Jelenia Góra

Dokładny plan działania PCOS jest robiony po przeprowadzeniu badania ginekologicznego. Cykl miesiączkowy, jaki w trakcie leczenie PCOS przywracany jest do prawidłowego stanu, prowadzony jest przez system podwzgórze – przysadka mózgowa – jajnik. To podwzgórze doprowadza do przysadki mózgowej sygnał o potrzebie produkcji hormonów LH i FSH, w zysku czego w jajnikach dociera do wzrostu i dojrzewania pęcherzyków Graafa, następuje produkcja estrogenów oraz męskich hormonów, czyli androgenów. Jakiekolwiek wad w życiu tego układu powoduje powstanie takich problemów, jak właśnie zespół publicystycznych jajników. Ginekolog Jelenia Góra

zobacz również Na czym polega zespół policystycznych jajników?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments