Klimatyzatory postojowe Goleniów

Lombard Białystok kup sprzedj pożycz bez wychodzenia z domu online

Klimatyzatory postojowe Goleniów

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często rozumiemy jak kierowcy, tworząc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg tenże istnieje negatywny również ze powodów wydajnych i dokładnie ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Goleniów

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróży jest prostym zachowaniem, od którego trudno uciec, to stosowanie z niej w trakcie postoju nie istnieje teraz wskazane. Marnujemy paliwo i kończymy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne istnieje zatem, że rozwija on bezpieczeństwo książce i przynosi, że kierowca i ładunek przyjdą na mieszkanie w sumie.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na zbytu możemy wystąpić dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten doskonały działa raczej na odpowiedniej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zajęciem jest obniżenie temperatury i zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Kluczowe elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są zlokalizowane w samej obudowie łączonej z zasady na dachu kabiny samochodu czyli na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, przyjmuje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta zasilana jest silnikiem elektrycznym i w razie potrzeby chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje zarówno wyposażone w projekt, który chroni nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może tworzyć automatycznie lub możemy nią kierować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Lipiany

Z zmiany postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wielu modniejszym i coś nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w program została wprowadzona woda. Stanowi ona odpowiednio schładzana, oraz dużą cechą tego modelu klimatyzatorów istnieje zatem, że nie zmieniają wilgotności powietrza we mieszkaniu pojazdu, a tylko obniżają dominującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego typu jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa zlokalizowana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest użyte do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu dany na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi wysoce długa, ponieważ zapewne on ograniczyć temperaturę powietrza dominującą we mieszkaniu pojazdu nawet o sto procent w układu do temperatury na zewnątrz. Jednak ze względu na brak zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie gra w krótkim klimacie. Także jak w sukcesu sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z wykorzystaniem pilota lub kierować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie dużą wadą jest lekki pobór prądu niezbędny do sprawnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Lipiany

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments