Pitbull Patryk Vega Barlinek

Lombard Białystok kup sprzedj pożycz bez wychodzenia z domu online

Pitbull Patryk Vega Barlinek

Z roku 2005 filmów mówiących o pracy policji wyszło już dużo. Jednak wciąż nie zapomnieliśmy o pewnym z klasyków gatunku, który powstał dziś w dalekim roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie bardzo przystępnego i niepowtarzalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych problemów i pokazywania brutalności, Oczywiście istniałoby więcej również w współczesnej sztuce.

Pitbull Patryk Vega Świdwin

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy spoglądać na pracę policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Naszą pozycję wykonują dużo dobra, sumiennie, mogą postępować w wersji. Jednak po godzinach każdy z nich potrzebuje borykać się z innymi problemami, które przeszkadzają im istnienie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Naszą pozycję wykonują dużo dobra, sumiennie, mogą postępować w wersji.

Jednak po godzinach każdy z nich potrzebuje borykać się z innymi problemami, które przeszkadzają im istnienie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi rywalizować z kobietą, która stara się otrzymać mu godziwa do kontroli nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w współczesnej osoby Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo chce odpracować jeszcze dwa miesiące, które stały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z początku niezrozumienia ze strony ojca, znajomych, a i w odreagowaniu na stres związany z pracą pozostaje w jeszcze to ogromniejsze kłopoty z narkotykami. Metyl (w którego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) jest szybko nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić własne mieszkanie osobiste. Ostatnim członkiem świata jest Despero (Marcin Dorociński), który szuka się w bardzo niekomfortowej i trudnej sytuacji, wdaje się on bo w interes z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Świdwin

Postacie te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze realizuje naszą karierę, a gra nią istnieje człowiekiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z łatwością rozwiązuje każdy temat i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Pomimo tego, że pierwsze chwili mogą dawać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i zarzucania sobie pytania: O co tak funkcjonuje w tym filmie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki rozwiązanie, że jak najszybciej pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Świdwin

Odkrywa jeszcze to nowsze aspekty praktyki w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. A czyli ich utwór istniał tak praktyczny i pewny, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Daleko nie, przekleństwa i wulgaryzmy w tym przypadku nie rażą, aż tak dużo i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki miejsca w którym odbywają.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić zarówno na tych banalniejszych i niezwykle cenionych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w bezpośrednich funkcjach zapisali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dokładnie zapisali się w gospodarki policjantów, którzy pogubili się we polskim mieszkaniu prywatnym i wymagają zawierać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pracy reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma właściwość. Stanowi nią dźwięk, który został wykonany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą liczyć przez ostatnie fakt z ciekawym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Świdwin

Każde z strony nie są czarno białe, pokazują nam się z bogatych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który stoi się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często ukazywani są jako osoby idealne, pozostające na ochron prawa, przeważnie są bez skazy, są piękne bycie, kochająca kobietę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy powodują trudną pracę, i po niej wymagają zawierać się z osobnymi demonami. Tylko wtedy sprawiło, że film spotkał się z racja dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został uznany przez publiczność, jaka zajmowała obecnie dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, powtarzają się o wiele dużo oryginalne i odpowiednie.

Pitbull Patryk Vega Świdwin

 

źródło artykułu PitBull

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments