Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Lombard Białystok kup sprzedj pożycz bez wychodzenia z domu online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za przeznaczenie na pracę tylko paru godzin dziennie. Warunki rodzą się być blisko idealne. Niestety coraz częściej wykazuje się, iż są to oszuści wykorzystujący na naiwności innych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który podszywa się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na lekką a dokładnie płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to spółka przejmująca się sprzedawaniem przedmiotów z drugiej dłoni i oferowaniem pożyczek pod zastaw. Pomocy te wytwarzane są stuprocentowo przez internet, co sprawia, że firma prezentuje się innowacyjnością i składa się do danych XXI wieku. Niestety przez rodzaj pracy, który wykonywa, marka ta padała ofiarą oszustów, którzy zawijają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na ścianie na Facebooku Polskiego Lombardu ukazał się dziś post, w jakim ostrzegają oni przez osobami, które zawijają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zainteresowanie to stanowi liczyć na bronieniu w sprzedaży punktów na Allegro. Mamy więc wystawić materiał na sprzedaży, zadbać o podobny związek z mężczyzną, i kiedy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety prezentuje się, że paczki te zupełnie nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze wchodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na ważny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i trwa, iż będziemy siedzieć w spółce o odpowiedniej firmie. Zapewniają nam pomoc oraz ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo kobiet ma wielką zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu absolutnie nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Nasz Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać jest taż rola, i całe, czego się dowiadujemy to toż, że do swoich znaczeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić jakiekolwiek wątpliwości. Jest ostatnie sama możliwość pracy, jaka się na nim pojawiła. Wśród niej, mamy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie są ze sobą wiele wspólnego. Osoba taż nie podaje też naszego nazwiska, co powinno mieć kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po naszej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na aukcja punktów na własnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, chociaż stanowimy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, i my, po nadaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Prezentuje się jednak, że mężczyźni nigdy tych problemów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po naszej stronie. W kontakcie spośród obecnym, że wydajemy na własnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której sprawiający mogą założyć rozmowę ze sprzedawcą, który nie dotrzymał swojej właściwości umowy. W wypadku, kiedy myśl nie zostanie rozwiązana, potrafi ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia przyjdą nas poważne konsekwencję naszych zadań. Według kodeksu karnego, w relacji od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na moment z 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard objawiają się sprytem, ponieważ w wypadku, gdy pod aukcją zawiera się ich człowiek, toż on weźmie konsekwencje ich funkcjonowań. Więc to tak my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, ponieważ wtedy natomiast my sprzedajemy przedmioty, które absolutnie nie trafiają do kupującego.
Jak obronić się przed oszustem?

Przede każdym, trzeba być mocno wrażliwym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie istnieje więc kluczowy przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je podała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny zostać opisane nasze obowiązki. Trzeba uważać na te propozycje, w jakich nie zostały podane szczegóły natomiast te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród obecnego gatunku oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale i konsumentów, którzy będę wymagali wziąć z pomocy oszusta. Im regularnie będziemy przedstawiać na policję tego gatunku ogłoszenia, tym chwila będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments